PROFESYONEL HIZLI KALIP ALMA TOZU

💠Toz çıkarmaz,temiz ve kolay bir karışım sağlar.
💠Kısa sürede sertleşerek çok detaylı kalıp elde edilir.
💠Elastiktir,yırtılmaya karşı dayanıklıdır.
💠Heykel açısı ile mükemmel uyumludur. (Satıyoruz sepete ekleyebilirsiniz..)
💠Sert ve düzgün yüzeyli modeller hazırlanabilir.

 

ÖNEMLİ NOT: 2LT Su ile 450GR Kalıp tozunu lütfen mikser, blendır ile karıştırın, önce su sonra kalıp tozunu dökünüz, lütfen el ile karıştırmayınız. El ile karıştırana kadar donan bir ürün. Mikser ile karıştırdıktan hemen sonra ellerinizi yağlayıp batırınız.

 

2lt suya molding mixture dökülür. Ürün karıştırıldıktan sonra  eşiniz yada siz el veya ayak kalıbı için batırılması gereken objeler hazırlanan kalıp sıvısı içerisine batırılmadan önce , ellerinizin kalıbını alacaksanız ellerinizi iyice yağlanamız gerekir. (nemlendirici olabilir sıvı yağ olabilir.)

 

 

 

Daha sonra kalıp tozu donana kadar (molding mixture) elilerinizi kalıbın içerisinden çıkartmayın (max- 5 dk)

 

hareket ettirmemeye çalışırsanız daha güzel kalıp çıkacaktır.

Kalıp tozunuz donduktan sonra dikkatlice ellerinizi içerisinden çekiniz.

 

Kalıp tozu artık kalıp haline gelmiştir. Kalıp kısmının iç tarafı bir nebze kuruyana kadar elinizde bulunan dolgu tozunu karıştırmaya başlayabilirsiniz. herhangi bir kabın içerisine bir miktar su dökülür. 2 su bardağı kadar, sonra dolgu tozu boşaltılır. Sıvı kıvamda olsun ayran kıvamında.. Öncelikle su dökünüz kaba. suyun üzerine tozu boşaltınız. Sert ve sağlam bir ürün elde etmek istiyorsanız mermer tozu nu tavsiye ederiz.

Kalıbın içerisine hazırladığımız dolgu tozunu sıvı hale getirdikten sonra yavaşça dökünüz. döktükden sonra hafif titreşim uygulayınız içerisinde hava kabarcığı kalmasın.

 

Donma süresine göre içerisine dökülen kalıp tozu sıvısı sertleşince yavaşça çıkarınız aşağıdaki videoda gösterilmiştir.

 

 

 

 

 

 

Beğendiyseniz Paylaşırmısınız ?